Produkcję diod elektroluminescencyjnych rozpoczęto już w latach 60, a od tego czasu skonstruowano wiele różnorodnych rozwiązań, które opierają swoje działanie właśnie na wykorzystaniu odpowiedniego rodzaju diod LED.

Technologia, która poszła naprzód, umożliwiła między innymi produkcję diod płaskich o dużej mocy, co szybko stało się rozwiązaniem przewyższającym pod każdym względem tradycyjne żarówki. Oświetlenie ledowe jest przede wszystkim energooszczędne, a dodatkowo współczesna technologia pozwala na wytworzenie diod, których kolor świecenia jest idealny dla potrzeb ludzkich oczu.

Oświetlenie LED nie zdobyło jednak swojej popularności jedynie dzięki wysokiej funkcjonalności. Ważnym elementem, na który zwraca się uwagę podczas wyboru oświetlenia jest oczywiście jego strona estetyczna i również w tej kwestii diody elektroluminescencyjne wyprzedzają konkurencję. Kolorowe oświetlenie LED wykorzystywane jest jako dekoracja zarówno w profesjonalnych, jak i w domowych warunkach. Często wykorzystywaną formą instalacji świetlnej jest taśma LED, która nie jest jednak pozbawiona pewnych ograniczeń. Zdecydowanie lepsze do oświetlenia reklam, banerów, liter przestrzennych, czy do podświetlenia kasetonów, sufitów podświetlanych oraz mebli, okażą się być moduły LED.

Wspomniane moduły LED to zespoły diod, które połączone są przewodem zasilającym. Gwarantuje to łatwy oraz precyzyjny montaż, dzięki wysokiej elastyczności całej instalacji. Moduły świetlne cieszą się szczególną popularnością i wykorzystywane są jako oświetlenie dekoracyjne oraz architektoniczne. Produkty te posiadają wyjątkowo wiele zalet. Dzięki swojej elastyczności i wykorzystaniu mocnej taśmy klejącej są niezwykle łatwe w montażu. Produkty te charakteryzują się dodatkowo wysoką klasą wodoodporności, co gwarantuje wytrzymałość. Moduły LED są również rozwiązaniem niezwykle korzystnym ekonomicznie, są bowiem energooszczędne i cechuje je zaskakująco długa żywotność. Produkty te to zadowalająca pod każdym względem jakość, która możliwa jest do nabycia w wyjątkowo przystępnej cenie.