Lawenda jest znaną każdemu, aromatyczną rośliną, która stanowi piękną ozdobę ogrodu. Zawarte w niej olejki eteryczne mają cenne właściwości, które można wykorzystać na różne sposoby przez cały rok, także zimą. Warto ususzyć gałązki tej rośliny i wykorzystać potem, aby nadała piękny, świeży zapach naszemu domowi. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest zapakowanie suszu w ozdobne woreczki na lawendę.

Takie woreczki na lawendę umieścić można jako dekorację oraz wykorzystać jako środek przeciwko molom ubraniowym, wołkom zbożowym i innym uciążliwym szkodnikom. Woreczki lawendowe umieszczone w szafie nie tylko odstraszą mole odzieżowe, ale też nadadzą ubraniom piękny, naturalny zapach. Latem sukcesywnie ucinajmy gałązki lawendy i suszmy, zawieszając pęczki w przewiewnym miejscu.Lawenda nadaje się do spożycia, ma właściwości prozdrowotne i jest używana jako przyprawa. Wchodzi na przykład w skład ziół prowansalskich. Świetnie działa na układ pokarmowy. Woreczki lawendowe warto umieścić też w sypialni. Zapewnią nam długi, spokojny sen, gdyż lawenda ma właściwości uspokajające i redukujące stres. Woreczki na lawendę zakupisz w sklepie, lub możesz wykonać samodzielnie z przewiewnych materiałów, na przykład z lnu.

Woreczek zamykany jest tasiemką i można go z powodzeniem napełnić ponownie świeżym suszem, kiedy już straci swoje właściwości. Warto przyjrzeć się właściwościom olejków eterycznych zawartych w lawendzie i wykorzystać je w swoim domu. Świetnie sprawdzą się w kuchni i sypialni, nadadzą domowi pięknego aromatu, a na samym poprawią humor i pozwolą się odstresować.