Pierwsze miesiące życia dziecka to okres, kiedy musimy zwracać szczególną uwagę na jego zdrowie i bezpieczeństwo. Staramy się zapewnić mu jak najlepsze warunki poprzez odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne. 

Ciało noworodka jest delikatne, podatne na odparzenia i urazy. Znakomitą ochroną przed takimi zagrożeniami jest kokon niemowlęcy . Jest to miękki kocyk wykonany z delikatnej tkaniny, wypełnionej puszystym tworzywem. Brzegi kokona są ściągane za pomocą sznureczka, przez co tworzy się wygodne gniazdko dla malucha. Podwyższone brzegi zabezpieczają przed samodzielnym przemieszczaniem się dziecka. Dzięki temu, możemy bez obaw pozostawić noworodka, oddalając się na chwilę po pieluchy, butelkę z pokarmem, czy środki kosmetyczne podczas przewijania. Czasem zdarza się sytuacja, gdy dziecko podczas nocy zabierane jest do łóżka rodziców. Wysokie brzegi kokonu uniemożliwiają przygniecenie dziecka w czasie snu.

Kokon niemowlęcy MINKY uszyty jest z delikatnej bawełny o wysokiej jakości. Jego wielkość można regulować ściągaczem odpowiednio do rozmiarów dziecka. Maluch jest dobrze zabezpieczony, a jednocześnie ma swobodę ruchów. Płaska poduszeczka w formie motylka stabilizuje główkę dziecka podczas przenoszenia go lub przewożenia w samochodzie. Kokon znakomicie nadaje się do umieszczenia go w wózeczku, miękki materacyk stwarza komfortowe warunki podczas codziennych spacerów. W zestawie jest też płaska, lekko wypełniona poduszeczka, umożliwiająca wygodne ułożenie dzieciaka podczas snu w łóżeczku lub kojcu.

Kokon niemowlęcy MINKY wytwarzany jest z materiałów atestowanych pod kątem użytkowania przez dzieci i posiada szczególny certyfikat przyznawany w pełni bezpiecznym produktom.
Kokon niemowlęcy MINKY to świetne rozwiązanie zapewniające dziecku bezpieczeństwo i komfort we wszystkich codziennych sytuacjach.