Wiele osób chce spróbować swoich sił w kręceniu krótkich filmów dokumentalnych bądź komediowych. Niestety przeszkodom często jest brak środków finansowych na zakup profesjonalnego sprzętu filmowego.
Dobrej jakości sprzęt i mowa tutaj nie tylko o kamerze, jest dość drogi, kosztuje minimum dobrych kilka tysięcy złotych, a często wiele więcej.

Świetnym rozwiązaniem może okazać się zatem wypożyczalnia kamer gdzie oprócz oczywiście kamery, pożyczymy również pozostały sprzęt filmowy, jakiego będziemy potrzebować. Jest to doskonała opcja, na przykład gdy absolwenci szkoły chcą nakręcić krótki film z przyjaciółmi i gronem pedagogicznym. Filmy są wspaniałej jakości, przez co jest to wyjątkowa pamiątka.

Sprzęt filmowy na wynajem można przed wypożyczeniem dokładnie obejrzeć i sprawdzić jego parametry. Za wynajem należy zapłacić zwykle kilkaset złotych. Koszt wynajmu uzależniony jest oczywiście od czasu, przez jaki sprzęt jest wypożyczony i zaawansowania technologicznego sprzętu, który pożyczamy lub inaczej mówiąc jego wartości.

Często należy spisać umowę i wylegitymować się dowodem osobistym. Kamery jak i sprzęt muszą być zwrócone w idealnym stanie, bez uszkodzeń i zarysowań. W sytuacji gdy sprzęt zostanie uszkodzony, trzeba zapłacić odpowiednią kwotę za jego naprawę. Najczęściej wypożyczalnie kamer zabezpieczają się przed takimi sytuacjami poprzez pobranie kaucji. Gdy sprzęt byłby uszkodzony, kaucja nie zostanie zwrócona bądź zwrot będzie częściowy.

Kraków posiada wiele wypożyczalni sprzętu filmowego, wystarczy poszukać ich adresu w internetowej wyszukiwarce. Często polecana wśród użytkowników takich miejsc jest wypożyczalnia kamer www.RentGrandfox.pl z Krakowa.