Część kobiet marzy o swojej sukni ślubnej, ale są i takie, które marzą o tym, by je tworzyć. Jest to możliwość kreacji czegoś niesamowitego. Jest wręcz bajkowe szycie na miarę marzeń, aby ten jeden dzień w życiu klientki był dla niej niezapomniany. Suknie ślubne stanowią jeden z elementów, które mają wpływ na końcową ocenę zaślub przez pannę młodą, ponieważ każda chce wtedy wyglądać zjawiskowo.

Projektowanie sukien ślubnych to nie zadanie dla każdego, ponieważ to wielka odpowiedzialność. Dlatego największe salony zatrudniają najwybitniejsze krawcowe, aby sprostać tym wymaganiom. Najlepiej zacząć od bycia zwykłą krawcową i stopniowego poszerzania swojej wiedzy na kursach. Nie można stronić od wyzwań i trzeba poświęcić się procesowi nauki całym sercem.

Później przychodzi czas na przyjmowanie zleceń na suknie ślubne. Zazwyczaj zaczyna się od przerabiania już gotowych sukni, które zostały kupione w salonie lub odkupione od kogoś. Pozwala to na szlifowanie swoich umiejętności oraz poznanie specyfiki sukni ślubnych. Różnica między sukniami ślubnymi a zwykłą odzieżą polega przede wszystkim na materiałach, z których są wykonane. Dlatego ważne jest, aby poznać sprawdzone rozwiązania, zanim zabierzemy się za projektowanie sukien ślubnych.

Krawcowe, które są pewne swoich umiejętności, otwierają często swoje zakłady krawieckie i w nich szyją suknie ślubne. Jednak projektowanie sukien ślubnych w wielkich salonach jest marzeniem dla wielu z nich, ponieważ łączy się to z ogromnym prestiżem, zdobywaniem ciekawych doświadczeń i możliwością kreatywnej pracy.