Kiedyś nauka gry na pianinie należała do zajęć obowiązkowych każdego młodego człowieka, którego rodzice chcieli się uważać za ludzi kulturalnych. W dobrym tonie było umieć zagrać w salonie przy uroczystej okazji kilka mazurków Chopina, czy pieśni Schuberta. Obecnie mamy na to trochę inne spojrzenie.

Choć współcześnie nauka gry na instrumentach przestała należeć do kanonu edukacji szkolnej, to jednak nadal wielu rodziców decyduje się zapisać swoje pociechy na zajęcia dodatkowe, dzięki którym dzieci mogą rozwinąć swoje kompetencje muzyczne. Kulturalne i stare miasto, o wielowiekowej tradycji, jakim jest Kraków oferuje wiele możliwości rozwoju artystycznego dla dzieci i młodzieży. Lekcje pianina należą do jednych z nich.

Wbrew obiegowym opiniom nauka gry na pianinie nie musi być trudna! Owszem wymaga regularnych ćwiczeń, ale lekcje gry na pianinie to nie przykry obowiązek, a wielka przyjemność i odskocznia od codziennych obowiązków. Dokładniej mówiąc, aby gra na pianinie stała się naszą pasją i sprawiała nam radość, potrzebujemy odpowiedniego nauczyciela. Poza wiedzą czy wieloletnim doświadczeniem pedagogicznym w pracy z młodzieżą oraz dziećmi, dzięki czemu prowadzone lekcje są przyjemne i efektywne, musi mieć również tę wyjątkową zdolność – zarażania innych pasją do pianina.

Najlepszą metodą na naukę gry na pianinie są ćwiczenia dobierane indywidualnie w zależności od stopnia zaawansowania oraz wrażliwości muzycznej dziecka. Odpowiednie zajęcia muszą mieć na celu zarówno nauczenie podstaw techniki gry na pianinie, jak i rozbudzenie wyobraźni muzycznej, zapoznanie dziecka z podstawami zapisu nutowego, podstawową terminologią muzyczną oraz podstawami kompozycji.

O ile w przypadku osoby dorosłej nauczyciel pianina nie jest już aż tak ważny i kluczowy dla przebiegu edukacji, o tyle jeśli chodzi o dziecko nauczyciel jest niezwykle istotną sprawą. Dlatego właśnie trzeba wybierać idealnie nadające się do tego zadania osoby, jak nauczyciele ze Smileflow Kraków – https://krakow.smileflow.pl/lekcje/gry-na-pianinie/ – z którymi nauka gry na pianinie przyjdzie dziecku o wiele prościej.