Sektor nieruchomości mieszkaniowych w byłej stolicy Polski, a więc Krakowie, ma się od lat bardzo dobrze. Miasto to charakteryzuje się dynamicznie rozwijającym się rynkiem deweloperskim. Drzemiące tutaj możliwości dostrzegają liczne osoby decydujące się zamieszkać na swoim w Krakowie. Wszystko to sprawia, że transakcje kupna nowych mieszkań przeprowadzane są dzień w dzień, a wysokie ceny sprawiają, że ludzie coraz częściej kierują wzrok na nowe mieszkania w Nowej Hucie.

Jeszcze pięć lat temu największa liczba lokali mieszkalnych znajdowała się w Podgórzu. Najmniejszym zainteresowaniem inwestorów zaś cieszyła się właśnie Nowa Huta. Dziś to się coraz mocniej zmienia i Nowa Huta nowe mieszkania ma w coraz większych ilościach. Zwiększona podaż wynika z rosnącego popytu. Popularność nowych mieszkań w rejonach Nowej Huty wynika w szczególności z niższych cen. Odleglejsze obszary tej dzielnicy oferują mieszkania deweloperskie w cenach nawet poniżej pięciu tysięcy złotych za metr kwadratowy. Takich cen nie ma z kolei szans znaleźć w większości krakowskich dzielnic.

To może jak mowa o atrakcyjnych cenach nowych mieszkań zlokalizowanych w Nowej Hucie jakiś konkretny przykład. Weźmy spójrzmy na ceny na tym częściowo już zbudowanym osiedlu – http://www.salwator.com.pl/nowe-mieszkania/nowa-huta/karta-informacyjna/. Nowe mieszkania obecnie tam wznoszone, które zostaną oddane do użytkowania w przyszłym roku kosztują już od 4599 złotych za metr kwadratowy.

Wyraźnie więc widać, że Nowa Huta to dosyć niedrogi pod względem cen mieszkań rejon Krakowa, a równocześnie miejsce dość przyjemne do życia przez wzgląd na dużą ilość zieleni czy panującą tam ciszę. Patrząc zatem całościowo, nie ma się co dziwić, że chętnych na nowe mieszkania w tejże lokalizacji nie brakuje.